Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej!

Siatkarze PGE Skry pokonali MKS Będzin bez straty seta i do fazy play-off PlusLigi przystąpią z czwartego miejsca w tabeli. W ćwierćfinale zmierzą się więc z Asseco Resovią Rzeszów.

Przed spotkaniem nie obyło się bez spekulacji czy na pewno PGE Skra będzie chciała wygrać to spotkanie. W przypadku przegranej bełchatowianie w ćwierćfinale play-off trafiliby na Trefl Gdańsk, a w kolejnej rundzie uniknęliby Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czyli hegemona ligi. – Jesteśmy sportowcami, zawsze gramy o zwycięstwo. O żadnym kalkulowaniu nie ma mowy – mówił w przedmeczowym studiu PGE Skry Michał Mieszko Gogol, trener bełchatowian (skra.pl).

Nasi siatkarze wykazali się sportową postawą i nie pozostawili złudzeń, że wyszli na boisko z myślą o wygranej.

Jak zwykle siatkarze mogli liczyć na doping i wsparcie sprzed telewizorów naszych młodych kibiców. Uczniowie Akademii najpierw oglądali mecz we własnych domach, a później połączyli się z nami na Zoomie, gdzie mogliśmy zobaczyć jak w żółto-czarnych strojach wspierali na odległość swoich ulubieńców.

Młodzi adepci siatkówki wraz z trenerami oglądali także końcówkę ostatniego seta z perspektywy kwadratu dla rezerwowych.

Dziękujemy za udział w akcji!