Wygrana PGE Skry, kibice nie zawiedli

Bardzo dobrze siatkarze PGE Skry rozpoczęli sezon sparingowy. Bełchatowianie pokonali Grupę Azoty ZAKSA 3:0, ale przegrali w dodatkowym secie.

Mecz w Sieradzu był pierwszym sparingiem PGE Skry przed sezonem 2019/2020. Wcześniej bełchatowianie odbyli jedynie grę treningową z BKS Visła Bydgoszcz, a teraz mogli sprawdzić się na tle mocnego rywala, jakim jest mistrz Polski.

Mecz obserwowało około 500 osób, w tym 20 przedstawicieli Szkoły Podstawowej Gminy Sieradz. W ramach podziękowania za wspaniały doping, siatkarze PGE Skry zaprosili uczniów do wspólnego zdjęcia po meczu.

Skład obu drużyn był okrojony, bo trwają turnieje reprezentacyjne. W pierwszym secie to bełchatowianie szybko wyszli na prowadzenie. Doskonale grał Dusan Petković, czyli nowy atakujący PGE Skry. Serb świetnie zagrywał, a po jego serii było 9:2 dla PGE Skry, do tego kończył każdy atak. Dobry mecz rozgrywał też Grzegorz Łomacz, który nie miał najmniejszych problemów z gubieniem bloku kędzierzynian. Choć Grupa Azoty ZAKSA odrobiła kilka punktów, to bełchatowianie konsekwentnie nie oddali dużego prowadzenia i zasłużenie wygrali do 18.

W drugim secie wciąż lepiej prezentowali się gracze PGE Skry, którzy utrzymali dobre przyjęcie i dokładali coraz więcej punktowych bloków. Co ciekawe, w tym elemencie popisywali się nie tylko środkowi Norbert Huber i Aleksander Antosiewicz, ale również Piotr Orczyk, który pięknie zatrzymał Łukasza Kaczmarka (11:5). Atakujący Grupy Azoty ZAKSA odgryzł się jednak bełchatowianom, bo gdy za kilka akcji stanął na zagrywce, zrobiło się tylko… 15:14 dla PGE Skry. W drugiej części seta bełchatowianie odbudowali przewagę, a partię zakończyła punktowa zagrywka Petkovicia (25:20).

Trzeci set był już nieco bardziej wyrównany, choć na boisko wszedł Mariusz Wlazły, kapitan PGE Skry. Legenda klubu popisała się także świetną zagrywką, a z czasem to bełchatowianie zaczęli budować prowadzenie (18:14). Końcówka to znów popis PGE Skry w bloku i zasłużone zwycięstwo 25:17.

Czwarta partia należała już do zespołu z Opolszczyzny, który był skuteczniejszy i przede wszystkim popełniał mniej błędów. Grupa Azoty ZAKSA budowała przewagę, a gdy wynosiła już siedem punktów (12:19), trener Kolanek poprosił o czas. Mimo to, górą w tej partii lepsi okazali się kędzierzynianie (17:25).

Kolejnym sprawdzianem PGE Skry będzie turniej Giganci Siatkówki, który odbędzie się w dniach 12-13 października w Kępnie. Siatkarki naszej Akademii trenujące w Kępnie będą odpowiedzialne za obsługę boiska. A dzień wcześniej, starsze dziewczęta zagrają w turnieju Liedmann Młodzi Giganci Siatkówki.

PGE Skra Bełchatów – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:18, 25:20, 25:17, 17:25)
PGE Skra: Łomacz, Orczyk, Huber, Petković, Katić, Antosiewicz, Piechocki (libero), Milczarek (libero) oraz Droszyński, Wlazły, Ćwikliński
ZAKSA: Stępień, Semeniuk, Wiśniewski, Kaczmarek, Smolarczyk, Rejno, Banach (libero) oraz Kaiczak, Warda

Przypominamy, że jak co roku uczniowie naszej Akademii mają możliwość bezpłatnego udziału w meczach domowych. Aby zgłosić grupę na mecz, należy minimum tydzień przed zaplanowanym spotkaniem skontaktować się telefonicznie lub mailowo z koordynatorem. W przypadku dużego zainteresowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Mecze PGE Skry w Bełchatowie (wstępny terminarz*):
30 października 2019 (środa) PGE Skra – GKS Katowice
3 listopada 2019 (niedziela) PGE Skra – Cuprum Lubin
16 listopada 2019 (sobota) PGE Skra – MKS Będzin
27 listopada 2019 (środa) PGE Skra – ONICO Warszawa
7 grudnia 2019 (sobota) PGE Skra – Aluron Virtu CMC Zawiercie
21 grudnia 2019 (sobota) PGE Skra – MKS Ślepsk Malow Suwałki
28 grudnia 2019 (sobota) PGE Skra – Asseco Resovia Rzeszów
11 stycznia 2020 (sobota) PGE Skra – Trefl Gdańsk
25 stycznia 2020 (sobota) PGE Skra – BKS Visła Bydgoszcz
15 lutego 2020 (sobota) PGE Skra – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
26 lutego 2020 (środa) PGE Skra – Jastrzębski Węgiel
7 marca 2020 (sobota) PGE Skra – Cerrad Enea Czarni Radom
21 marca 2020 (sobota) PGE Skra – Indykpol AZS Olsztyn

*Polska Liga Siatkówki zastrzega sobie możliwość dokonania zmian w kalendarzu rozgrywek ze względu na rozgrywki reprezentacji Polski, wyniki uzyskane przez drużyny PlusLigi w rozgrywkach CEV oraz transmisje TV.

Źródło: skra.pl