Wspaniały sezon młodziczek z Kluczewska!

Udziałem w ćwierćfinale mistrzostw Polski zakończyły sezon 2020/2021 młodziczki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko. Siatkarki swój turniej ćwierćfinałowy rozgrywały w Wieliczce i zaprezentowały się tam bardzo dobrze, zajmując ostatecznie IV miejsce. Kluczewianki rozegrały w nim 4 mecze.

Wyniki meczów SP Arka Kluczewska w turnieju ćwierćfinałowym:
SP Arka Kluczewsko – UKS MOSIR Jasło 2:1 (25:20, 24:26, 15:9)
SMS Solna Wieliczka – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:12, 25:8)
UMKS Tuszyn – SP Arka Kluczewsko 2:0 (25:20, 25:14)
SP Arka Kluczewsko – MKS V LO Developres Rzeszów 0:2 (16:25, 20:25)

Klasyfikacja końcowa turnieju ćwierćfinałowego:
1. SMS Solna Wieliczka
2. MKS V LO Developres Rzeszów
3. UMKS Tuszyn
4. SP Arka Kluczewsko
5. KPS Gorce Nowy Targ
6. UKS MOSIR Jasło

Siatkarki z Kluczewska na tym świetnie zorganizowanym turnieju zaprezentowały się bardzo dobrze. Po raz kolejny udowodniły, że w takich małych miejscowościach jak Kluczewsko, można stworzyć super projekt i dzięki ciężkiej pracy jak równy z równym rywalizować z „uznanymi” drużynami z całej Polski.

Udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski jest ukoronowaniem świetnego sezonu, jaki dziewczyny rozegrały w Świętokrzyskiej Lidze Młodziczek. Siatkarki zdobyły w niej wicemistrzostwo województwa i w nagrodę awansowały do rozgrywek centralnych.

Jest to naprawdę wspaniała grupa, która świetnie się dogaduje i wspiera wzajemnie. Ich bardzo dobra gra została doceniona przez trenerów kadr województwa świętokrzyskiego, co zaowocowało powołaniami do tychże reprezentacji. Otrzymały je: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Ania Grabiec i Zuzia Wyrobek. Amelia i Wiktoria reprezentowały województwo świętokrzyskie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Chełmie oraz Regionalnym Turnieju Nadziei Olimpijskich w Rzeszowie. Amelia Mazur otrzymała także powołanie na konsultację naborową Kadry Polski w Siatkówce Plażowej.

Kadrę Młodziczek w sezonie 2020/2021 tworzyły: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Anna Grabiec, Emilia Barczyńska, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Aleksandra Depta, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

SP Arka Kluczewsko składa serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy wspierają siatkówkę dziewcząt w Kluczewsku: Gminie Kluczewsko z panem Wójtem Rafałem Pałką na czele, pani Irenie Orzechowskiej – dyrektorowi ZPS Kluczewsko, panu Mariuszowi Ochenduszka – prezesowi PKS Arka Kluczewsko, Akademii PGE Skry Bełchatów, Państwu Agnieszce i Danielowi Łęckim, pani Monice Bakalarz, która zapewnia opiekę medyczną na wszystkich meczach, kibicom oraz wszystkim pozostałym, którzy nie zostali wyżej wymienieni.

Sukcesy siatkarek są wspaniałą promocją Gminy Kluczewsko. Dzięki tym sukcesom na treningach pojawia się coraz więcej młodych „siatkareczek”, które chcą grać jak starsze Mistrzynie. Obecnie na wszystkie zajęcia minisiatkówki i siatkówki uczęszcza prawie 40 dziewczynek, co bardzo dobrze rokuje na przyszłość.

Autor: Tomasz Dębowski