Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry dla gimnazjów z udziałem siatkarzy PGE Skry

12 marca hala Energia wypełniła się młodymi siatkarzami i siatkarkami, którzy rywalizowali o zwycięstwo w pierwszym Turnieju Akademii Siatkówki PGE Skry dla gimnazjów.

W turnieju wystartowało 13 zespołów – 8 drużyn dziewcząt oraz 5 drużyn chłopców. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów, set kończył się 15 punktem. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach, dwa najlepsze zespoły w każdej grupie spotykały się w półfinałach. Chłopcy swoje mecze rozgrywali na zasadzie „każdy z każdym”. Spotkania były tak zacięte, że do ostatniego spotkania ciężko było wskazać zwycięzcę.

– Można powiedzieć, że to turniej towarzyski, nie gra się o ligowe punkty, ale zawsze gra się o zwycięstwo. Rywalizacja dodaje dreszczyku emocji. Myślę, że zarówno zawodnicy, zawodniczki jak i trenerzy chcą się pokazać z jak najlepszej strony. Po to spotykamy się na takich turniejach, aby zweryfikować swoje umiejętności – mówi koordynator sportowy Akademii PGE Skry oraz trener zespołu z Sulmierzyc Radosław Kolanek.

Wszystkie mecze były bardzo wyrównane i niejednokrotnie kończyły się dopiero po tie-breaku. Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich spotkań czuwali podopieczni Moniki Stasiak, juniorzy EKS Skra Bełchatów: Mateusz Bak, Dawid Filipek, Kacper Krasoń, Olgierd Minol, Michał Opyd i Robert Węglewski.

Na wszystkich uczestników turnieju czekała miła niespodzianka. Zmagania gimnazjalistów przyszli obejrzeć siatkarze PGE Skry Bełchatów: Mariusz Wlazły, Karol Kłos, Bartosz Bednorz, Bartosz Kurek, Mariusz Marcyniak i Jurij Gladyr. Zdjęcia grupowe, indywidualne, popularne „selfie” i autografy – tego z całą pewnością nie mogło zabraknąć, ale zawodnicy mieli również czas, aby zamienić kilka słów z gimnazjalistami.

– Akademia rozrosła w tak krótkim czasie do niewyobrażalnych rozmiarów. Myślę, że takie turnieje, które są organizowane u nas w hali, w której rozgrywamy swoje mecze Plus Ligi, są dla tych dzieci nowym i fajnym przeżyciem. Mam nadzieję, że Akademia PGE Skry będzie się jeszcze bardziej rozwijać i będziemy czekać na naszych następców – mówi atakujący żółto-czarnych.

Dla zawodników bełchatowskiego zespołu dużym zaskoczeniem był wzrost niektórych uczestników turnieju.

– W tym wieku niektóre dzieciaki są mega wysokie. Szczególnie jak stawały z nami do zdjęć, to zza jednej osoby nie było mnie widać – nie krył zaskoczenia Mariusz Wlazły.

Oto klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. Zespół Szkolno-Gimnazjalny Nr 7 w Radomsku
2. Gimnazjum w Domaniewicach
3. Gimnazjum Nr 46 w Łodzi
4. Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Sulmierzycach
5. Gimnazjum w Lgocie Wielkiej
6. Zespół Szkół i Przedszkola w Mokrsku
7. Gimnazjum Nr 36 w Łodzi
8. Zespół Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu

Klasyfikacja końcowa chłopców:
1. Zespół Szkół przy ul. Grunwaldzkiej 9 w Łowiczu
2. Gimnazjum w Ostrówku
3. Gimnazjum w Gomunicach
4. Gimnazjum w Czarnożyłach
5. Gimnazjum Nr 36 w Łodzi

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom!

Galerie z turnieju – Galeria I i Galeria II.