Szybki powrót do przeszłości, czyli Akademia Siatkówki PGE Skry w 2018 roku

Rok 2019 to kolejne wyzwania dla Akademii Siatkówki PGE Skry. Najbliższe już jutro – pierwszy turniej w nowym roku. Jednak zanim zaczniemy wcielać w życie nasze plany na nadchodzące dwanaście miesięcy, wróćmy na chwilę do poprzedniego roku.

Turnieje Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów
Młodzi adepci siatkówki mieli wiele okazji, aby sprawdzić swoje umiejętności. Turnieje były rozgrywane nie tylko w Bełchatowie, ale również Radoszycach, Kluczewsku, Łękawie, Czarnożyłach, Mokrsku. We wszystkich zawodach rywalizowały zespoły z wielu ośrodków należących do Akademii. Styczniowy turniej w Bełchatowie, Kluczewsko Mini Volley Cup czy niedawno rozgrywane turnieje mikołajkowe, to tylko niektóre z zawodów zorganizowanych w 2018 roku.

Nowe ośrodki dołączyły do Akademii
Z roku na rok nasza siatkarska rodzina staje się coraz większa. W minionym roku dołączyły do nas dwa ośrodki. 18 maja w Szkole Podstawowej Gminy Sieradz doszło do podpisania porozumienia z Gminą Sieradz reprezentowaną przez wójta Jarosława Kaźmierczaka. Warto dodać, że Sieradz to pierwsza gmina z powiatu sieradzkiego, która rozpoczęła współpracę z klubem. Kilka miesięcy później, bo 5 października, w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie podpisane zostało porozumienie z Projekt Kępno Sp. z o.o. reprezentowaną przez prezes Karolinę Pilarczyk-Dworaczyńską. Rozpoczęcie współpracy zostało połączone ze spotkaniem z Michałem Winiarskim i Radosławem Kolankiem. Kępno jest pierwszą gminą z województwa wielkopolskiego, która rozpoczęła współpracę z klubem.

Bardzo dobre występy siatkarek z Kluczewska
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Kluczewska już po raz trzeci z rzędu wystąpiła w Mistrzostwach Polski Kinder+Sport. W ubiegłym roku dziewczęta rywalizowały w kategorii „trójek”. Młode siatkarki zajęły 24 miejsce w gronie 32 zespołów w swojej kategorii. Szkołę Podstawową w Kluczewsku w tym turnieju reprezentowały: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Natalia Toborek. Drużynę w Mistrzostwach poprowadziła pani Beata Bąk, a na co dzień dziewczęta trenują pod okiem pana Tomasza Dębowskiego. Wierzymy, że w również w tym roku będziemy z dumą śledzić poczynania reprezentantek SP z Kluczewska.

Debiut klasy 1D ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie
Eskorta dziecięca to nieodłączny element meczów rozgrywanych w bełchatowskiej hali Energia. W sezonie 2018/2019 obowiązki po starszych kolegach z klasy 3B (obecnych czwartoklasistów) przejęła klasa 1D. W dniu pierwszego domowego pojedynku PGE Skry z MKS Będzin punktualnie o 16:30 w hali Energia zjawili się wszyscy pierwszoklasiści, żeby dobrze przygotować się do nowego zadania. Krótka instrukcja, przymiarka koszulek i oczekiwanie na gwizdek sędziego, pozwalający na wejście naszej gromadki na płytę boiska. Zestresowani, ale bardzo szczęśliwi, wykonali swoje zadanie bezbłędnie!

To tylko niektóre z momentów, które zasługują na wyróżnienie w naszym krótkim podsumowaniu. Miniony rok obfitował w wiele pięknych sportowych chwil, turniejów, wizyt w szkołach, emocji na trybunach, uśmiechów dzieci, którym udało się „przybić piątkę” z Michałem Winiarskim czy Karolem Kłosem. Dziękujemy za wsparcie na meczach PGE Skry Bełchatów. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok będzie równie udany, albo jeszcze lepszy! Zaczynamy z wysokiego C, bo już jutro w bełchatowskiej Energii odbędzie się Noworoczny Turniej Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy do kibicowania najmłodszym adeptom tego sportu!