SP Nr 3 w Sycowie dołączyła do naszej siatkarskiej rodziny

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od nowego roku szkolnego do naszego projektu dołączyła kolejna szkoła. W środę 11 września zostało podpisane porozumienie w zakresie organizacji szkoleń w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 3 im. Jana Pawła II w Sycowie reprezentowaną przez Annę Nowicką – Dyrektora Szkoły, a Klubem Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. reprezentowaną przez Grzegorza Stawinogę – Wiceprezesa Zarządu.

Przy zawarciu współpracy obecnie byli również siatkarze naszego klubu: Grzegorz Łomacz, Makysmilian Werpachowski i Bartłomiej Ciuruś. Juniorzy EKS-u przeprowadzili krótki trening dla młodych adeptów siatkówki. Jak sami przyznają, nie było to trudne, bo dzieci świetnie radziły sobie ze wszystkimi ćwiczeniami.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 kochają sport, a zwłaszcza siatkówkę! Najlepszym przykładem może być ich obecność na treningach z Mariuszem Wlazłym w Wieluniu czy udział w obozie sportowym w Kobylej Górze, organizowanym przez Fundację kapitana PGE Skry. Szkoła bierze udział w wielu projektach, a w gronie swoich przyjaciół ma między innymi Martynę Wojciechowską i Krzysztofa Wielickiego. Jesteśmy pod wrażeniem! O wszystkim można przeczytać na stronie placówki.

Zajęcia prowadziła będzie pani Anna Szura. Wszystkich chętnych ze szkoły zachęcamy do kontaktu z trenerką.

__________________

Grzegorz Łomacz urodził się 1 października 1987 roku w Ostrołęce; rozgrywający PGE Skry Bełchatów i reprezentacji Polski. Z PGE Skrą zdobył mistrzostwo Polski i Super Puchar Polski w 2018 roku, jest także aktualnym Mistrzem Świata, a niedawno wywalczył z kadrą awans na igrzyska olimpijskie. Łomacz to bardzo doświadczony zawodnik, który w PGE Skrze rozegra już trzeci sezon z rzędu. Widać, że w Bełchatowie jest mu dobrze, bowiem przed zbliżającymi się rozgrywkami postanowił przedłużyć swoją umowę i to od razu o dwa lata. Łomacz w latach 2014-2017 występował w Cuprum Lubin. Wcześniej grał między innymi w Treflu Gdańsk, Jastrzębskim Węglu i AZS Politechnice Warszawskiej. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2009 roku za trenera Daniela Castellaniego. Łomacz znalazł się także w kadrze Stephane’a Antigi na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Rozgrywającego docenili także kolejni selekcjonerzy Biało-Czerwonych – Ferdinando De Giorgi i Vital Heynen.

Maksymilian Werpachowski urodził się w Białymstoku. Mieszkając w Szumowie, uczęszczał do tamtejszej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Rekordzie Zambrów, skąd przeniósł się do zespołu SUKSS Suwałki. W barwach województwa podlaskiego występował na turnieju TNO i OOM. Z SUKSS-em zdobył mistrzostwo województwa podlaskiego w kategorii kadet i junior. Po skończeniu gimnazjum na testach zauważył go trener Radosław Kolanek. Aktualnie uczęszcza do klasy sportowej II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie. Reprezentuje zespół Skry Bełchatów w rozgrywkach III ligi i juniora. W zeszłym sezonie zdobył mistrzostwo województwa łódzkiego w kategorii junior i zdobył 5 miejsce na mistrzostwach Polski juniorów.

Bartłomiej Ciuruś urodził się w Krakowie, swoją edukacje zaczął w Szkole Podstawowej Nr 2 w Brzesku. Przygodę z siatkówką rozpoczął w drugiej klasie, a jego pierwszym klubem był Gryf Brzesko. Od zawsze marzył o grze w Skrze. Marzenie to spełniło się w liceum – od dwóch lat jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie w klasie o profilu sportowym. Podobnie jak Maks, Bartek trenuje w juniorach pod okiem trenera Mateusza Hesa, drużyna występuje także w rozgrywkach III ligi mężczyzn. W zeszłym sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw województwa łódzkiego w kategorii kadet i dotarł do ćwierćfinału mistrzostw Polski.