Siatkówka łączy kraje i kluby!

152642087301

Siatkarze Dafi Społem w poniedziałek rozegrali drugi mecz sparingowy z reprezentacją Szwecji, która przygotowuje się do Złotej Ligi Europejskiej. Kielczanie są w trakcie roztrenowania po zakończonym niedawno sezonie PlusLigi. Towarzyskie spotkanie odbyło się w hali sportowej w Radoszycach przy komplecie publiczności. Zawodnicy rozegrali cztery partie, w których górą okazali się Szwedzi.

Radoszyce po raz pierwszy w historii gościły w swoim mieście narodową reprezentację w piłce siatkowej. Szwedzi skorzystali z zaproszenia burmistrza Michała Pękali i przyjechali do ponad dziewięciotysięcznej miejscowości, by zagrać sparing z Dafi Społem Kielce. Siatkarskie widowisko przyciągnęło do hali sportowej komplet publiczności, która głośnym dopingiem zagrzewała do walki obie drużyny. Zarówno Szwedzi jak i siatkarze Dafi Społem mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, ponieważ na boisko zostali wyprowadzeni przez dzieci z Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Tuż przed rozpoczęciem spotkania oraz w przerwach pomiędzy setami mogliśmy oglądać występy cheerleaderek. Cały mecz poprowadził spiker, a wszystkie jego komunikaty tłumaczone były na język angielski – specjalnie dla zagranicznych gości.

Reprezentanci Szwecji w trzech setach pokonali kielecką drużynę, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców zgromadzonych w hali postanowili rozegrać jeszcze jedną, dodatkową partię. Szwedzi zwyciężyli także w czwartej, niepełnej odsłonie meczu. Kielecki zespół jest obecnie w trakcie roztrenowania po zakończonym sezonie w PlusLidze. – Jesteśmy w tej chwili na zupełnie innym etapie – po trudnym sezonie za chwilę zaczynamy wakacje, a Szwedzi przygotowują się do Ligi Europejskiej.  Nic dziwnego więc, że są w lepszej dyspozycji od nas – powiedział po meczu szkoleniowiec Dafi Społem Kielce, Dariusz Daszkiewicz.

Skąd pomysł na to, żeby obóz przez sezonem reprezentacyjnym przeprowadzić właśnie w Polsce? – Polska to „siatkarski” kraj, gdzie gra mnóstwo świetnych siatkarzy. Pomyśleliśmy, że dobrze sprawdzić się na tle polskich drużyn. Oprócz Dafi Społem Kielce graliśmy jeszcze z uniwersytecką drużyną z Krakowa (AGH Kraków) oraz drugim zespołem VK Ostrava. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przyjechać do Polski i móc przygotowywać się tutaj do sezonu reprezentacyjnego – mówił Claes-Göran Eriksson, manager reprezentacji Szwecji.

- Stawiamy na sport choćby poprzez działalność Akademii PGE Skry Bełchatów czy Akademii Korony Kielce. Chcę, by nasi młodzi zawodnicy mieli szansę obserwowania i nauki od zawodowców, a Radoszyce posiadają idealne zaplecze na takie wydarzenia. Dlaczego mamy więc z tego nie korzystać? – mówi burmistrz Michał Pękala, który zaprosił drużynę do Radoszyc.

Przypomnijmy, że nasza Akademia współpracuje z Radoszycami od 15 czerwca 2016 roku, a drużyna PGE Skry gościła tam w grudniu 2016.

Zdjęcia ze sparingu w Radoszycach do zobaczenia tutaj, a poniżej video.

Źródło: Dafi Społem Kielce, konecki24.pl, tkn24.pl