Siatkarki z Kluczewska z medalem Mistrzostw Województwa i z powołaniem na kadrę

Siatkarki Szkoły Podstawowej w Kluczewsku należące do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów wywalczyły brązowe medale Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej – Kategoria „Młodziczki”. Był to absolutny debiut siatkarek z Kluczewska jeśli chodzi o siatkówkę plażową. W związku z tym medal „smakuje” wyjątkowo!

Mistrzostwa w „strugach deszczu” odbyły się 20 czerwca we Włoszczowie. W zawodach zagrało 16 par, które rywalizowały ze sobą „systemem brazylijskim” (dwie porażki eliminują z turnieju). Nasze siatkarki, które grały w turnieju jako SP Arka Kluczewsko wygrały pierwsze trzy mecze i pewnie awansowały do półfinału, w którym musiały uznać wyższość koleżanek z Gali Skarżysko Kamienna. Co ciekawe, te dwa zespoły spotkały się w początkowej fazie turnieju i wtedy górą były Kluczewianki. W meczu o III miejsce Amelia i Wiktoria nie dały szans drużynie Victorii Włoszczowa, zapewniając sobie tym samych brązowe medale.

Pierwsza czwórka turnieju przedstawia się następująco:
1. Gala Skarżysko Kamienna
2. FUN Sport Kielce
3. SP Arka Kluczewsko
4. UKS Victoria Włoszczowa.

Wszystkie cztery w/w drużyny wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski!

Para, która zdobyła brązowe medale Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Plażowej Młodziczek to: Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka. Trenerem dziewcząt jest p. Tomasz Dębowski.

Kolejną wspaniałą informacją jest to, że trzy zawodniczki SP Kluczewsko uzyskały powołanie na konsultację kadry Województwa Świętokrzyskiego w dwóch rocznikach: Rocznik 2005 – Amelia Mazur i Wiktoria Łęcka (Kielce, 21 – 25.06.2020), Rocznik 2006 – Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska (Ostrowiec Świętokrzyski, 28 – 30.06.2020)!

Źródło: SP Kluczewsko