Siatkarki z Kluczewska Wicemistrzyniami Województwa!

Siatkarki Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko zostały Wicemistrzyniami Województwa Świętokrzyskiego w Piłce Siatkowej w kategorii „Młodziczka”.

W rozgrywanym 14 marca w Kluczewsku Turnieju Finałowym zwyciężyła drużyna FUN Sport Kielce przed SP Arką Kluczewsko i Galą Skarżysko Kamienna.

Wyniki turnieju finałowego przedstawiają się następująco:
SP Arka Kluczewsko – Gala Skarżysko Kam. 2:1
FUN Sport Kielce – Gala Skarżysko Kam. 2:0
SP Arka Kluczewsko – FUN Sport Kielce 1:2

Najlepszą zawodniczką (MVP) Sezonu 2020/2021 została środkowa SP Arki Kluczewsko – Wiktoria Łęcka.

W przekroju całego sezonu siatkarki z Kluczewska rozegrały 14 meczów. Ich bilans to 11 zwycięstw i 3 porażki. Zdobywając II miejsce w województwie kluczewianki znalazły się w gronie 48 najlepszych drużyn w Polsce i tym samych zagrają w Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane w kwietniu. SP Arka Kluczewsko swoje mecze najprawdopodobniej rozgrywać będzie w Wieliczce.

W sezonie 2020/2021 drużynę Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Emila Barczyńska, Wiktoria Łęcka, Anna Grabiec, Klaudia Synowiec, Zuzanna Wyrobek, Kamila Stanisz, Kinga Czaińska, Natalia Mikołajczyk. Trener – Tomasz Dębowski.

Klasyfikacja końcowa rozgrywek Młodziczek w sezonie 2020/2021:
1. FUN Sport Kielce
2. SP Arka Kluczewsko
3. Gala Skarżysko Kamienna
4. Victoria Włoszczowa
5. FUN Sport Kielce II
6. KSZO SMS Ostrowiec Św.
7. MUKS Piątka Sandomierz
8. OKS Volley Opatów

Wicemistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego jest wspaniałym sukcesem młodych dziewcząt z Kluczewska. W założeniach przedsezonowych celem był awans do strefy medalowej i ten cel udało się zrealizować z nawiązką. Srebro zdobyte przez zespół SP Arki udowadnia, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy nawet w tak małych miejscowościach jak Kluczewsko można osiągać sukcesy i rywalizować z doświadczonymi drużynami jak równy z równym. Przypomnijmy, że drużynę SP Arki Kluczewsko można nazwać „nowicjuszem” jeśli chodzi o rozgrywki klubowe. Był to dla nich dopiero drugi sezon grania  w rozgrywkach związkowych i zakończony świetnym wynikiem. W zeszłym roku dziewczęta zajęły VI miejsce.

W przeciągu tych dwóch lat grania w młodziczkach trzy zawodniczki: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska powoływane były do Kadry Województwa Świętokrzyskiego i reprezentowały województwo w rozgrywkach ogólnopolskich.

Podsumowując sezon SP Arka Kluczewsko składa ogromne podziękowania wszystkim tym, którzy wspierają klub i kibicują. Podziękowania dla Gminy Kluczewsko z wójtem Rafałem Pałką na czele, Ireny Orzechowskiej – Dyrektor Zespołu Przedszkolno – Szkolnego w Kluczewsku, Mariusza Ochenduszka – Prezesa PKS Arka Kluczewsko, Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów, Agnieszki i Daniela Łęckich (FBH Daniel), Moniki Bakalarz sprawującej opiekę medyczną na wszystkich meczach oraz tych wszystkich, którzy mocno dopingują i motywują do pracy.

Drużyna po raz kolejny potwierdza, że z dumą nosi herb gminy na koszulkach reprezentując i promując Kluczewsko na arenach wojewódzkich i ogólnopolskich.

SP Arka Kluczewsko zaprasza wszystkie chętne dziewczynki w wieku 6-13 lat na treningi, które odbywają się w hali sportowej w godzinach popołudniowych. Drużyna w ostatnich kilku latach to regularny uczestnik Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Szkoła należy do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Dębowski