Siatkarki z Kluczewska rozpoczęły eliminacje turnieju Kinder+Sport’2021

18 lutego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęły się Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Kinder+Sport’2021. W tym roku Szkołę Podstawowa Arkę Kluczewsko należącą do Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów reprezentują dwa zespoły w kategorii „trójki”.

W pierwszym turnieju wystąpiło 17 drużyn, podzielonych na trzy grupy. I zespół pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną co zagwarantowało mu udział w rundzie finałowej, gdzie zagrali zwycięzcy wszystkich grup. Tutaj siatkarki z Kluczewska musiały uznać wyższość drużyn FUN Sport Kielce i SMS MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. II zespół po trzech wygranych i dwóch porażkach zajął w swojej grupie III miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na miejscach 7-9.

Dziewczyny z Kluczewska powoli odzyskują formę po dłuższej przerwie w treningach spowodowanej remontem hali i pandemią koronawirusa, co można było zauważyć w Ostrowieckim turnieju.

Szkoła Podstawowa Arka Kluczewsko zagrała w składzie:
I zespół: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk
II zespół: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Basia Szymczyk i Ola Janduła
Trener – Tomasz Dębowski

Kolejne turnieje eliminacyjne odbędą się w Skarżysku Kamiennej (marzec) i w Kielcach (kwiecień). Wielki finał natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim (maj).

Tekst i zdjęcie: Tomasz Dębowski