Siatkarki z Kluczewska ponownie najlepsze w województwie

30 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport’2020. W turnieju zagrały dziewczynki  w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej (dwójki) wystąpiły dwa zespoły z Kluczewska: Szkoła Podstawowa/Arka I Kluczewsko i Szkoła Podstawowa/Arka II Kluczewsko na co dzień trenujące w ramach Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. W zawodach „dwójek” zagrało 8 najlepszych zespołów z województwa świętokrzyskiego podzielonych na dwie grupy.

Grupa: „A”: MUKS I Jedynka Ostrowiec Św., SP Arka II Kluczewsko, FUN Sport II Kielce, Volley Stars Ostrowiec Św.
Grupa „B”: SP Arka I Kluczewsko, FUN Sport I Kielce, MUKS Jedynka II Ostrowiec Św., GALA Skarżysko Kamienna.

Nasze drużyny świetnie przeszły pierwszą fazę grupową. Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał swoją grupę, natomiast drugi z jedną porażką zajął 2 miejsce. Oba awansowały do fazy finałowej, w której ponownie w grupie spotkały się cztery najlepsze drużyny turnieju (z zaliczeniem meczów z fazy pierwszej). Tutaj bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki SP Arka I Kluczewsko, które zwycięską passę utrzymały do samego końca i pewnie wywalczyły Mistrzostwo Województwa. Bardzo dzielnie walczył drugi zespół, który toczył wyrównane „boje” i przy odrobinie szczęścia mógł się pokusić nawet o podium. Zabrakło naprawdę niewiele.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP Arka I Kluczewsko
2. MUKS I Jedynka Ostrowiec Św.
3. FUN Sport I Kielce
4. SP Arka II Kluczewsko
5. GALA Skarżysko Kamienna
6. Volley Stars Ostrowiec Św.
7. FUN Sport II Kielce
8. MUKS Jedynka II Ostrowiec Św.

Siatkarki SP I Arka Kluczewsko zdobywając Mistrzostwo Województwa Świętokrzyskiego zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się pod koniec sierpnia. Będzie to piąty z rzędu udział siatkarek z Kluczewska na imprezie tej rangi. Cieszy niezmiernie to, że te młode zawodniczki kontynuują sukcesy swoich starszych koleżanek, które w poprzednich trzech latach także zdobywały Mistrzostwa Województwa w różnych kategoriach wiekowych.

Małą ciekawostką jest to, że zawody w Ostrowcu sędziowały odbywające tam konsultacje reprezentantki Województwa Świętokrzyskiego w kategorii „młodziczka”, a wśród nich trzy Siatkarki z Kluczewska: Wiktoria Łęcka, Amelia Mazur i Nina Parzuchowska.

SP Arka Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie:
– pierwszy zespół: Kinga Czaińska, Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk;
– drugi zespół: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Basia Szymczyk.Trenerem obu zespołów jest p. Tomasz Dębowski.

Źródło: SP Kluczewsko