Siatkarki SP Kluczewsko zagrały w Mistrzostwach Polski!

W dniach 23-26 maja 2019 roku w Głuchołazach (woj. opolskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem zawodów był Wrocławski Szkolny Związek Sportowy oraz Kompleks Turystyczny „Sudety” Ośrodek Banderoza w Głuchołazach.

W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział 18 reprezentacji (mistrzów lub wicemistrzów województw), a wśród nich Szkoła Podstawowa z Kluczewska, która jako Mistrz Województwa Świętokrzyskiego reprezentowała województwo i gminę Kluczewsko w tych prestiżowych zawodach.

Mistrzostwa rozpoczęły się od uroczystego losowania, po którym to SP Kluczewsko trafiło do grupy „B”. Przeciwniczkami kluczewianek w pierwszej fazie zawodów były: SP Nr 4 Giżycko, oraz SP Nr 1 Łask. Poszczególne wyniki meczów kluczewianek przedstawiają się następująco: SP Kluczewsko – SP nr 4 Giżycko 0:2, SP Kluczewsko – SP nr 1 Łask 2:0. Dziewczęta z Kluczewska zajmując 2 miejsce w grupie awansowały do rywalizacji o miejsca 1-12. Na początku tej fazy rozgrywek przyszło im rywalizować w grupie „J” wraz z SP Sejny i SP Nr 50 Wrocław. Wyniki grupy „J”: SP Kluczewsko – SP Sejny 1:2, SP Kluczewsko – SP Nr 50 Wrocław 0:2. Po dwóch porażkach kluczewianki trafiły do gry o miejsca 9-12. Tutaj ich rywalem była drużyna SP Nr 8 Świecie, która pokonała nasze siatkarki w stosunku 2:1. Przegrana w tym meczu spowodowała, że SP Kluczewsko w ostatnim meczu zawodów zagrało o miejsce 11, spotykając się z PSP Nr 19 Kędzierzyn – Koźle. Nasze siatkarki po pasjonującym drugim secie pokonały swoje rówieśniczki z Kędzierzyna 2:0 (25:18; 26:24) i dzięki temu zdobyły 11 miejsce w Polsce w mini siatkówce!

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski:
1. SOS SP Nadarzyn
2. SP Nr 155 Kraków
3. SP Nr 4 Andrychów
4. SP Sejny
5. SP Nr 85 Gdańsk
6. SP Śmigiel
7. SP Nr 50 Wrocław
8. SP Nr 4 Giżycko
9. SP Nr 8 Świecie
10. SP Nr 6 Mielec
11. SP Kluczewsko
12. PSP Nr 19 Kędzierzyn-Koźle
13. SP Nr 18 Koszalin
14. SP Nr 6 Pyskowice
15. SP Nr 1 Łask
16. PSP Komprachcice
17. SP Nr 3 Sulechów
18. SP Nr 9 Biała Podlaska

SP Kluczewsko w Mistrzostwach zagrało w składzie: Amelia Mazur (kpt.), Nina Parzuchowska, Wiktoria Łęcka, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek, Aleksandra Borowiecka. Trenerem drużyny jest Tomasz Dębowski.

Jedenaste miejsce w Polsce siatkarek z Kluczewska jest ich wspaniałym osiągnięciem. Te młode zawodniczki po raz kolejny udowodniły, że dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu na zajęciach pozalekcyjnych można spełniać swoje marzenia awansując na Mistrzostwa Polski i rywalizować z najlepszymi drużynami naszego kraju.

4-dniowy pobyt na takiej imprezie był dla dziewcząt niezapomnianą przygodą, sposobem na zdobycie nowych doświadczeń i znajomości. W zawodach uczestniczyło ponad 400-tu młodych adeptów siatkówki – dziewcząt i chłopców. Oprócz emocji sportowych na zawodniczki czekało wiele innych atrakcji, m. in. „płukanie złota”, wyjazd do Czech, strzelanie z łuku oraz wspólne dyskoteki.

Źródło: SP Kluczewsko / Tomasz Dębowski