Siatkarki SP Kluczewsko zagrają w największym turnieju w Europie!

28 maja w Kielcach odbył się Finał Wojewódzki Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kinder+Sport’2019. W kategorii „czwórek” wystąpiły dwa zespoły Szkoły Podstawowej z Kluczewska. I zespół nie dał szans swoim rywalkom i pewnie awansował do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 23-26 czerwca w Zabrzu!

W zawodach „czwórek” wystąpiło 8 zespołów, które grały ze sobą systemem „brazylijskim” (jeden set do 25 punktów). Wyniki poszczególnych spotkań pierwszego zespołu przedstawiają się następująco: SP I Kluczewsko – Victoria III Włoszczowa 25:7, SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko – Kamienna 25:19. Półfinał: SP I Kluczewsko – SMS Ostrowiec Świętokrzyski 25:14. Finał: SP I Kluczewsko – Gala Skarżysko Kamienna 25:14.

Drugi zespół rozpoczął turniej od porażki z Fun Sport Kielce 19:25. W drugim decydującym o pozostaniu w zawodach spotkaniu SP II Kluczewsko zmierzyło się z Victorią II Włoszczowa. Niestety w połowie seta bardzo groźnie wyglądającej kontuzji (skręcenie stawu skokowego) doznała kapitan zespołu – Natalia Wójcik. Ostatecznie osłabione kluczewianki przegrały mecz w stosunku 18:25 i odpadły z dalszych rozgrywek.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP I Kluczewsko
2. Gala Skarżysko
3. Fun Sport Kielce
4. SMS Ostrowiec Świętokrzyski
5-8. SP II Kluczewsko, Victoria I Włoszczowa, Victoria II Włoszczowa, Victoria III Włoszczowa.

Rozgrywki Minisiatkówki Kinder+Sport są największym tego typu turniejem w Europie. W całym cyklu bierze w nim udział ponad 40 tysięcy młodych adeptów siatkówki. Niezmiernie cieszy to, że w tych prestiżowych zawodach już po raz czwarty z rzędu zagrają młode siatkarki ze Szkoły Podstawowej z Kluczewska. W tym roku odbędzie się jubileuszowa XXV edycja turnieju.

SP Kluczewsko w turnieju reprezentowały:
I zespół: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec.
II zespół: Natalia Wójcik (kpt.), Nikola Olczyk, Natalia Toborek, Anna Grabiec, Aleksandra Smoczek.
Trenerem drużyn jest Tomasz Dębowski.

Źródło: Tomasz Dębowski / SP Kluczewsko