Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego dla Siatkarek z Kluczewska, Radoszyce ze srebrem

3 grudnia w Busku – Zdroju odbył się Finał Wojewódzki VI Festiwalu Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. W kategorii dziewcząt wystąpiły reprezentacje Szkoły Podstawowej z Kluczewska i Szkoły Podstawowej z Radoszyc.

W wielkim finale zagrało 6 najlepszych drużyn siatkarskich z województwa świętokrzyskiego (zwycięzców eliminacji). W początkowej fazie turniej rozgrywany był w dwóch trzyzespołowych grupach. Grupę A tworzyły SP Kluczewsko, SP Niekłań Wielki i SP Ćmińsk, zaś grupę B: SP Radoszyce, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna oraz SP Szaniec.

Siatkarki z Kluczewska w swoim pierwszym meczu pokonały SP Ćmińsk, a następnie SP Niekłań Wielki i pewnie awansowały do wielkiego finału, gdzie czekała na nie już drużyna z Radoszyce – zwycięzca grupy B. Mecz o I miejsce miał bardzo emocjonujący przebieg i zakończył się wynikiem 2:1 (25:6; 22:25; 15:12) dla Kluczewianek, co dało im końcowy triumf w całych rozgrywkach.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SP Kluczewsko
2. SP Radoszyce

3. SP Niekłań Wielki
4 SP Szaniec
5-6. SP Ćmińsk, SP Nr 13 Skarżysko Kamienna

Najlepszą zawodniczką całego turnieju została kapitan drużyny z Kluczewska – Amelia Mazur.

Warto nadmienić, że siatkarki z Kluczewska w Pucharze Marszałka wystąpiły po raz piąty z rzędu i z każdego finału przywoziły medal: 2014 – złoto, 2015 – złoto, 2016 – srebro, 2017 – brąz, 2018 – złoto!


DSC_0050

DSC_0034