Młodzi Giganci Siatkówki

X Międzynarodowy Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki, w którym zagra PGE Skra, już za niecałe 3 tygodnie! Oprócz żółto-czarnych 12 i 13 października w Kępnie wystąpią Jastrzębski Węgiel, Gas Sales Piacenza Volley i Power Volley Milano.

Emocji w październikowy weekend na pewno nie zabraknie, ale te zaczną się już… w piątek. Właśnie na 11 października zaplanowano Turniej Finałowy Młodych Gigantów Siatkówki, w którym wystąpi nasza reprezentacja – Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie.

Siatkarki Pawła Ruszkowskiego zajęły w czerwcowych eliminacjach miejsce 5-8 (dwa pierwsze miejsca premiowane były awansem), ale udział w finale rozgrywek miały już zagwarantowany jako gospodarz wydarzenia.

Turnieje eliminacyjne Młodych Gigantów Siatkówki:

Kępno, 8-9 czerwca 2019 r.
Klasyfikacja końcowa:
1. UKS Wieża Radków
2. MMKS Kędzierzyn-Koźle
3. Chełmiec Wałbrzych
4. Rokita Brzeg Dolny
5.-8. Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie, Jedynka Kluczbork, MKS MOS Wrocław, UKS AS Zduńska Wola

Wieluń, 22 września 2019 r.
Klasyfikacja końcowa:
1. Łaskovia Łask
2. WKS Siatkarz Wieluń
3. UKS Ozorków
4. UKS AS Zduńska Wola
5. MKS MOS Turek
6. MUKS Libero Pajęczno

Turniej finałowy zostanie rozegrany wg następującej formuły: zwycięzca z Kępna zagra z 2 drużyną z Wielunia, a zwycięzca z Wielunia – z 2 drużyną z Kępna (w tym wypadku z naszą Akademią – gospodarzem). Zwycięzcy tych pojedynków zagrają o złoto, a przegrani – zajmą ex aequo miejsce trzecie. Gra odbywać się będzie do 2 wygranych setów, do 25 punktów (ewentualny tie-break do 15 punktów).

Finał Młodych Gigantów Siatkówki, 11 października 2019 r. (Kępno)
mecz nr 1: UKS Wieża RadkówWKS Siatkarz Wieluń
mecz nr 2: Łaskovia Łask – Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie
finał: zwycięzca meczu nr 1 – zwycięzca meczu nr 2

Skład Akademii Siatkówki PGE Skry w Kępnie na turniej finałowy:
Joanna Polak
Aleksandra Błaszczyk
Magdalena Tęsiorowska
Jagoda Osesiak
Natalia Karkowska
Dagmara Bacińska
Tatiana Rzepka
Zuzanna Kicman
Zuzanna Habel
Zofia Brząkała
Maria Sokół
Hanna Pustelnik
Wiktoria Hes
Klaudia Kowalek
Trenerem drużyny jest Paweł Ruszkowski.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

Przypomnijmy, że w Kępnie działamy od jesieni ubiegłego roku. 5 października zostało podpisane porozumienie pomiędzy naszym klubem a Projektem Kępno. Przy podpisaniu obecni byli: burmistrz Piotr Psikus oraz uczniowie i grono pedagogiczne kępińskich podstawówek. Rozpoczęcie współpracy zostało połączone ze spotkaniem z Michałem Winiarskim i Radosławem Kolankiem.

W roku szkolnym 2019/2020 treningi dla dziewcząt i chłopców z klas VI – VIII odbywają się w każdą środę (18:00 – 20:00) i sobotę (10:00 – 12:00) w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie (ul. Sportowa 9). Zajęcia prowadzą Paweł Ruszkowski i Dawid Misiak. Zachęcamy do dołączenia do drużyny!

Fot.: Projekt Kępno (turniej eliminacyjny w Kępnie)