Młodzi Giganci Siatkówki 2020

Syców - Oficjalny profil miasta

27 sierpnia w Sycowie odbył się turniej dziewcząt z rocznika 2006/2007, który stanowił eliminację do meczu finałowego ze zwycięzcą eliminacji w województwie łódzkim przed meczem gwiazd w dniu 28 sierpnia w hali w Kępnie w przeddzień Turnieju Gigantów Siatkówki.

W turnieju wzięło udział 8 zespołów z Dolnego Śląska i drużyna naszej Akademii Siatkówki PGE Skry w Kępnie (woj. wielkopolskie).

Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, a awans do wielkiego finału uzyskała drużyna UKS Wieża Radków:

1. UKS Wieża Radków – awans do finału
2. MKS Brzeg Dolny
3. Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie
4. MKS Wałbrzych
5. MKS Wrocław
6. KS Milicz
7. KS Jawor
8. UKS Syców
9. KS Trzebnica

Drugi turniej eliminacyjny odbył się w Wieluniu, siatkarki Łaskovii wygrały wszystkie spotkania bez straty i zakwalifikowały się do finału. W piątek w Kępnie powtórzyła się historia sprzed roku i ponownie górą był zespół z Dolnego Śląska – UKS Wieża Radków.

Przypomnijmy, że w Kępnie działamy od jesieni 2018 roku. 5 października zostało podpisane porozumienie pomiędzy naszym klubem a Projektem Kępno. Przy podpisaniu obecni byli: burmistrz Piotr Psikus oraz uczniowie i grono pedagogiczne kępińskich podstawówek. Rozpoczęcie współpracy zostało połączone ze spotkaniem z Michałem Winiarskim i Radosławem Kolankiem.

Fot. (zdjęcie główne): Syców – Oficjalny profil miasta