Młodzi Giganci już w piątek

X Międzynarodowy Turniej Charytatywny Giganci Siatkówki, w którym zagra PGE Skra, już w najbliższy weekend. Oprócz żółto-czarnych 12 i 13 października w Kępnie wystąpią Jastrzębski Węgiel, Gas Sales Piacenza Volley i Power Volley Milano.

Emocji w październikowy weekend na pewno nie zabraknie, ale te zaczną się już… w piątek. Właśnie na 11 października zaplanowano Turniej Finałowy Młodych Gigantów Siatkówki, w którym wystąpi nasza reprezentacja – Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie.

Siatkarki Pawła Ruszkowskiego zajęły w czerwcowych eliminacjach miejsce 5-8 (dwa pierwsze miejsca premiowane były awansem), ale udział w finale rozgrywek miały już zagwarantowany jako gospodarz wydarzenia.

Znamy już harmonogram turnieju, który odbędzie się 11 października w hali Projekt Kępno (ul. Sportowa 9):

Finał Młodych Gigantów Siatkówki
godz. 13:00 Akademia Siatkówki PGE Skry w Kępnie – Łaskovia Łask
godz. 14:30 UKS Wieża Radków – WKS Siatkarz Wieluń
godz. 15:30 finał (zwycięzca meczu nr 1 – zwycięzca meczu nr 2)

Skład Akademii Siatkówki PGE Skry w Kępnie na turniej finałowy:
Joanna Polak
Aleksandra Błaszczyk
Magdalena Tęsiorowska
Jagoda Osesiak
Natalia Karkowska
Dagmara Bacińska
Tatiana Rzepka
Zuzanna Kicman
Zuzanna Habel
Zofia Brząkała
Maria Sokół
Hanna Pustelnik
Wiktoria Hes
Klaudia Kowalek
Trenerem drużyny jest Paweł Ruszkowski.

Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

Przypomnijmy, że w Kępnie działamy od jesieni ubiegłego roku. 5 października zostało podpisane porozumienie pomiędzy naszym klubem a Projektem Kępno. Przy podpisaniu obecni byli: burmistrz Piotr Psikus oraz uczniowie i grono pedagogiczne kępińskich podstawówek. Rozpoczęcie współpracy zostało połączone ze spotkaniem z Michałem Winiarskim i Radosławem Kolankiem.

W roku szkolnym 2019/2020 treningi dla dziewcząt i chłopców z klas VI – VIII odbywają się w każdą środę (18:00 – 20:00) i sobotę (10:00 – 12:00) w hali widowiskowo-sportowej w Kępnie (ul. Sportowa 9). Zajęcia prowadzą Paweł Ruszkowski i Dawid Misiak. Zachęcamy do dołączenia do drużyny!