Minisiatkarki z Kluczewska zagrają w mistrzostwach Polski!

15 czerwca w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskich Rozgrywek Minisiatkówki Kinder+Sport. W kategorii „trójek” wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej Arki Kluczewsko, która spisała się świetnie. Zdobywając wicemistrzostwo województwa awansowała ona do finału ogólnopolskiego! W finale „trójek” wystąpiło 10 najlepszych drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Zespoły podzielono na dwie grupy, w których grano „każdy z każdym” jeden set do 21 punktów. Siatkarki z Kluczewska zagrały w grupie „B”, w której odniosły komplet zwycięstw pokonując kolejno: FUN Sport I Kielce, SMS MUKS Jedynkę II Ostrowiec Św., Galę I Skarżysko Kamienna oraz SP 25 II Kielce. Zwycięstwo w grupie dało kluczewiankom awans do ścisłego finału, gdzie zagrały 4 najlepsze drużyny z obu grup z zaliczeniem meczów z grup eliminacyjnych. W fazie finałowej SP Arka najpierw pokonała SP 25 I Kielce, by w meczu o I miejsce ulec po bardzo dobrym meczu gospodyniom, czyli SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Św.

Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. SMS MUKS Jedynka I Ostrowiec Świętokrzyski
2. SP Arka Kluczewsko
3. FUN Sport I Kielce
4. SP 25 I Kielce
5. SMS MUKS Jedynka II Ostrowiec Świętokrzyski
6. Gala II Skarżysko Kamienna
7. Gala I Skarżysko Kamienna
8. Volley Stars I Ostrowiec Świętokrzyski
9. SP 25 II Kielce
10. Gala III Skarżysko Kamienna

Siatkarki z Kluczewska zdobywając wicemistrzostwo województwa wywalczyły awans do Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Kinder+Sport, które odbędą się w dniach 26-29 sierpnia 2021r. w Arenie Gliwice.

Awans na Mistrzostwa Polski wywalczyły: Kinga Czaińska (kpt.), Amelia Jończyk, Natalia Mikołajczyk, Emilia Dobrowolska. Trener – Tomasz Dębowski.

Drużyna z Kluczewska awansowała na Mistrzostwa Polski Kinder+Sport po raz 6 z rzędu. Świadczy to o tym, że ciężka praca nie idzie na marne, a sukcesy jeszcze bardziej ją napędzają i motywują do treningów coraz młodsze siatkarki, które licznie uczęszczają na zajęcia minisiatkówki.

Autor: Tomasz Dębowski