Milan Katić piłkarzem?

Tym razem mamy dwie zwyciężczynie naszego konkursu – Martynę z PSP w Przedborzu i Natalię ze szkoły w Radoszycach. Dziewczyny dowiedziały się, że siatkówka nie była pierwszym wyborem Milana, jeśli chodzi o dyscyplinę sportową. Bardzo długo, bo do piętnastego roku życia, grał w piłkę nożną! Więcej nie zdradzamy i oddajemy głos Martynie, Natalii i Milanowi.

Co skłoniło Pana do trenowania siatkówki?
Na początku trenowałem piłkę nożną, później spróbowałam siatkówki. Bardziej spodobała mi się ta dyscyplina i stwierdziłem, że chyba mam do niej predyspozycje. Za siatkówką przemawia też to, że jest to sport bezkontaktowy.

Jak długo gra Pan w PGE Skrze Bełchatów?
Z PGE Skrą związany jestem od 2015 roku. W pierwszym sezonie grałam na wypożyczeniu w Turcji, a później w Bydgoszczy, do teraz już w PGE Skrze.

Z kim z drużyny najlepiej się Pan dogaduje?
Naturalne jest, że najlepszy kontakt mam z Dusanem i Mihajlo, którzy pochodzą z Serbii i znamy się wiele lat. Ale tak naprawdę dogaduję się ze wszystkimi, cieszę się, że jestem w drużynie, w której jest dobra atmosfera. Z Karolem, Gregorem, Kacprem czy Miladem gram już długo razem, więc mamy bardzo dużo wspólnych miłych wspomnień.

W co wolał Pan grać w szkole: w piłkę nożną czy w siatkówkę?
Na początku zdecydowanie w piłkę nożną 😊

Ile lat grał Pan w piłkę nożną?
Od ósmego do piętnastego roku życia, więc jakieś siedem lat, od kiedy tylko poszedłem do szkoły.

Jak długo interesuje się Pan sportem?
Praktycznie od urodzenia. Moi rodzice związani są ze sportem: tata grał w piłkę ręczną, a mama interesuje się każdą dyscypliną i teraz już nie czynnie, ale biernie oglądają różne mecze czy zawody. Sport od zawsze był obecny w mojej rodzinie.

Jakie miał Pan oceny z wychowania fizycznego?
Zawsze same piątki, czyli była to najwyższa ocena.

Skąd bierze Pan tyle pozytywnej energii?
Dobre pytanie! Myślę, że wpływ ma na to fakt, że jestem w świetnej grupie ludzi, w klubie, w którym się czuję jak w domu i pewnie dlatego tyle pozytywnej energii jest we mnie.

Czy posiada Pan motto życiowe? Jeśli tak, to jak ono brzmi?
Może nie kieruję się jakąś konkretną sentencją, ale wiem, że cierpliwość i wytrwała praca zawsze popłaca.

Czy ma Pan jakieś hobby (poza siatkówką)?
Czytam dużo książek, oglądam filmy i seriale – to, co dam radę robić w wolnej chwili, bo mamy dużo treningów, meczów, więc tego czasu nie ma dużo.

W niedzielę o 17:30 PGE Skra z Milanem Katiciem w składzie zagra ze Stalą Nysa (transmisja w Polsacie Sport). Przy okazji tego meczu można wziąć udział w naszym drugim konkursie – zdjęciowym. Regulamin zabawy znajduje się tutaj. Wypatrujcie wpisu konkursowego na naszym Facebooku i wygrywajcie gadżety PGE Skry!