Komunikat Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki

Informujemy, że w związku z decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego o odwołaniu wszystkich imprez masowych, którą ogłoszono do publicznej wiadomości we wtorek 10 marca, we wszystkich rozgrywkach zarządzanych przez Polską Ligę Siatkówki – tj. PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Lidze, mecze rozgrywane będą bez udziału publiczności, aż do odwołania tej decyzji przez stronę rządową.

– Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (RZZK).

Decyzja Premiera oznacza odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce, w tym meczów naszych zawodowych lig jako imprez masowych.

Nasze rozgrywki będą zatem kontynuowane, lecz już nie jako imprezy masowe. Kibice będą mogli je śledzić w ramach transmisji na sportowych antenach Polsatu.

PLS

W związku z powyższym, mecz pomiędzy PGE Skrą Bełchatów a Cerrad Enea Czarni Radom, był ostatnim podczas którego na trybunach mogli kibicować uczniowie i opiekunowie z Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów w sezonie 2019/2020.
Trenerzy ze szkół zgłoszonych na najbliższy domowy mecz PGE Skry z Indykpolem AZS Olsztyn otrzymali telefoniczną informację o odwołaniu spotkania dla widzów.