Kolejny ośrodek w województwie świętokrzyskim rozpoczął z nami współpracę!

Akademia nie zwalnia tempa i już od września uczniowie klas IV-VI z gminy Radoszyce (powiat konecki, województwo świętokrzyskie) będą trenować w ramach naszego projektu.

15 czerwca doszło do podpisania porozumienia pomiędzy Gminą Radoszyce reprezentowaną przez wójta Michała Pękalę a KPS Skra Bełchatów reprezentowanym przez wiceprezesa Zarządu Grzegorza Stawinogę.

Do współpracy na pewno nie doszłoby tak szybko, gdyby nie jeden z meczów PGE Skry i obecność na nim przedstawicieli gminy oraz… pana Leona Wojnowskiego. 17 lutego 2016 roku uczniowie Gimnazjum w Radoszycach wraz z Panem Wójtem, pracownikami Urzędu Gminy Radoszyce i nauczycielami gimnazjum dopingowali bełchatowską drużynę w łódzkiej Atlas Arenie podczas meczu Ligi Mistrzów z Ziraatem Bankasi Ankara. Blisko pięćdziesięcioosobowa grupa kibiców miała ze sobą flagę z napisem „Radoszyce”, która szybko została zauważona właśnie przez wspomnianego przyjaciela Akademii – rodowitego chmielniczanina, od kilkunastu lat mieszkającego w Bełchatowie. Jego baczny wzrok był impulsem do rozpoczęcia rozmów z przedstawicielami gminy i sprawił, że uczniowie z Radoszyc będą mogli częściej kibicować PGE Skrze – mamy nadzieję, że z wykorzystaniem owej flagi, gmina wciąż będzie widoczna.

Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy. Radoszyce są drugim ośrodkiem w województwie świętokrzyskim, w którym działać będą nasze grupy treningowe. Prowadzimy już rozmowy z następnymi zainteresowanymi gminami i mamy nadzieję, że już niedługo będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje.

Treningi odbywać się będą w Gminnej Hali Sportowej w Radoszycach. Wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych zachęcamy do kontaktu z panem Rafałem Zielińskim – gmina@radoszyce.pl

DSCN5962