Kolejna szkoła z Przedborza w naszym projekcie!

Trwające wakacje nie zwalniają nas z pracy! Działamy pomimo przerwy od szkoły, czego najlepszym dowodem jest podpisane dzisiaj porozumienie partnerskie z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu!

W ZSP w Przedborzu od kliku lat funkcjonują klasy o profilu rehabilitacyjno-sportowym, których od nowego roku szkolnego patronem zostanie nasza Akademia!

Program klas rehabilitacyjno-sportowych w przedborskim liceum wzbogacony jest o rehabilitację medyczną, zajęcia z zakresu ratownictwa medycznego, fizjoterapii, promowania zdrowego stylu życia. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w warsztatach z zakresu piłki nożnej, technik masażu i innych innowacyjnych form rehabilitacji oraz ukończenia kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Profil klas jest atrakcyjny dla przyszłych studentów fizjoterapii, kosmetologii, biotechnologii, turystyki, wychowania fizycznego, ratowników medycznych, a także daje możliwość kontynuowania nauki na trenera personalnego czy terapeuty zajęciowego.

Dzięki współpracy z naszym klubem, szeroka oferta szkoły zostanie wzbogacona o siatkówkę! Młode siatkarki i młodzi siatkarze będą mieli możliwość nie tylko trenowania pod naszym szyldem, ale także zdobycia wiedzy od najlepszych – fizjoterapeutów PGE Skry Bełchatów. Tomasz Kuciapiński i Tomasz Pieczko zazwyczaj są w cieniu siatkarzy, a pełnią bardzo ważną rolę w drużynie! To właśnie oni mają najwięcej pracy po i przed meczami. Jako fizjoterapeuci dbają nie tylko o to, by siatkarze byli odpowiednio wymasowani, ale również, a może przede wszystkim o to, by jak najmniej odczuwali nieodłączny przy karierze zawodowego sportowca ból. Swoją wiedzą o przygotowaniu motorycznym podzieli się również Maciej Michalik.

Podpisane porozumienie pozwoli również na uczestnictwo uczniów w wielu akcjach organizowanych przez nasz klub, w tym na bezpłatny udział w meczach PGE Skry. Liczymy na to, że nadchodzący sezon będzie mógł być rozegrany z kibicami na trybunach!

Do podpisania porozumienia doszło w poniedziałek 28 czerwca 2021 roku. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu reprezentowała dyrektor szkoły Renata Kozieł oraz Agata Wiśniewska-Pawelak, a Klub Piłki Siatkowej Skra Bełchatów S.A. – wiceprezes Zarządu Grzegorz Stawinoga oraz prokurent Nina Rechenek.