Kinder + Sport: IV i VII miejsce naszych drużyn

Kinder + Sport to program przygotowany w celu promowania aktywnego stylu życia. Powstał w latach 90. jako projekt wspierający markę Kinder. Jego przekaz od początku był taki sam – dążenie do radosnego rozwoju dzieci i młodzieży. Rdzeń aktywności Kinder + Sport został opracowany we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi federacjami sportowymi odpowiedzialnymi za promowanie sportów oraz organizację zarówno lokalnych, jak i globalnych wydarzeń. Kinder + Sport to dziś proaktywny, globalny projekt promocji aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży, realizowany w 27 krajach.

W Polsce Kinder + Sport to nazwa największych rozgrywek siatkarskich dla najmłodszych, realizowanych razem z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej od 2007 roku. Program objęty jest patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ambasadorami programu są: Piotr Gruszka oraz Sebastian Świderski, wielokrotni reprezentanci Polski w siatkówce. Liczba uczestników turnieju z roku na rok wzrasta. W pierwszej edycji w programie wzięło udział ponad 22 000 młodych siatkarzy. (źródło: www.ferrero.pl)

W tegorocznej edycji turnieju brali udział przedstawiciele Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

W kategorii Trójek drużyna Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów w składzie: Jakub Tokarczyk, Sylwester Szumigaj, Oliwier Statkiewicz, Jakub Kołatek, Dawid Kuliberda, zakończyła finałowe rozgrywki wojewódzkie na wysokim IV miejscu. Wynik jest zaskoczeniem, gdyż młodzi bełchatowianie wyprzedzili zespoły stawiane w roli faworytów m. in. Koronę Bełchatów (V miejsce) oraz Żychlińską Akademię Siatkówki (VI miejsce). Turniej zaczął się od wielkiej niespodzianki, czyli zwycięstwa w bratobójczej walce z Koroną 2:1. Nasi podopieczni wykazali się bardzo dobrą grą w obronie i mocną zagrywką, czym zaskoczyli bardziej ogranych kolegów z Korony. Drugi mecz został gładko przegrany z Bzurą Ozorków, czyli wicemistrzów Polski z zeszłego sezonu. Trzeci mecz z Krótką Piłką Łódź odbył się zgodnie z założeniami i zawodnicy AS Skry mogli zameldować się w półfinale rozgrywek. W półfinale czekał na nich późniejszy triumfator rozgrywek, czyli Lechia Tomaszów. Młodzi adepci Akademii Siatkówki podjęli równą walkę z wymagającym przeciwnikiem, lecz ostatecznie ulegli Lechii 2:0. W meczu o 3 miejsce, które było premiowane awansem do Mistrzostw Polski Kinder+ (3 najlepsze drużyny), ponownie spotkaliśmy się z Lechią. Był to jednak ich drugi zespół. Dwa tygodnie wcześniej w turnieju półfinałowym chłopcy wygrali z tym zespołem 2:0, więc była duża szansa na zdobycie medalu. Niestety doping kibiców i stawka spotkania przerosła możliwości zawodników AS Skry i nie znaleźliśmy się na podium imprezy.

Nieco słabiej poszło Dwójkom, których możliwości były szacowane na półfinał rozgrywek. Przegrana w grupie z Lechią Tomaszów 2:0 (później wicemistrzostwo), następnie w nerwowych końcówkach z Rawą Mazowiecką 2:0 oraz 2:1 z Krótką Piłką Łódź (którą w poprzednich fazach ograliśmy 2:0) przyczyniło się do walki o VII miejsce i zwycięstwo z Kontrą Łódź 2:0 w ostatnim meczu. Potencjał Chłopców wskazywał na szansę na medal, niestety zabrakło doświadczenia w grze w tego typu turniejach. Dwójki wystąpiły w składzie: Kamil Jasiński, Sergiusz Szumigaj, Antoni Gaszewski.

Michał Mękarski

20160514_13482920160514_135328 — kopiaIV-page-001

VII-page-001