Jeden zespół w finale rozgrywek minisiatkówki!

III turniej Ligi Minisiatkówki Województwa Łódzkiego za nami! Znamy już finalistów, wśród których znalazła się jedna nasza drużyna – reprezentacja Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów w kategorii „czwórek” chłopców.

Tegoroczna edycja Ligi Minisiatkówki jest rozgrywana w systemie 5 turniejów (runda eliminacyjna, trzy rundy zasadnicze i finał).

W rozgrywkach łącznie bierze udział 126 drużyn. Wśród nich znalazło się siedem zaprzyjaźnionych z naszą Akademią:
– „4” dziewcząt: 2 drużyny UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola i 1 drużyna Asik Domaniewice;
– „3” chłopców: 2 drużyny UKS Akademia Siatkówki Zduńska Wola;
– „4” chłopców: 2 drużyny Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

Bełchatowskie „czwórki” chłopców zagrały 24 kwietnia w Rawie Mazowieckiej. Pierwsza drużyna wygrała wszystkie mecze, a druga przegrała… tylko z pierwszą! Dobre wyniki pierwszej drużyny w składzie Fabian Surgut, Oliwier Burda, Alan Gudajczyk, Michał Matynia, Filip Maksymowicz dają awans do finału turnieju! Bruno Borowiecki, Michał Kolanek, Oskar Placek, Tymon Rudziejewski i Adam Tarka kończą rywalizację na dziesiątym miejscu. Finał odbędzie się 30 maja w Ozorkowie. Siatkarze Kamila Ociepki spotkają się w grupie A z pierwszym zespołem Bzury i SP 137 – Wifama Łódź, natomiast w grupie B znalazły się: Korona Bełchatów, UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki i druga drużyna Bzury.

Klasyfikacja końcowa po zakończonym etapie rundy zasadniczej („4” chłopców)
1. MKS Bzura Ozorków I (38 pkt.)
2. UKS Korona Bełchatów (34 pkt.)
3. Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki (32 pkt.)
4. SP 137 – Wifama Łódź (28 pkt.)
5. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów I (24 pkt.)
6. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki II (22 pkt.)*
7. MKS Bzura Ozorków II (21 pkt.)
8. Dwójka Tomaszów Mazowiecki (16 pkt.)
9. Juvenia Rawa Mazowiecka (15 pkt.)
10. Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów II (12 pkt.)
11. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki I (8 pkt.)
12. SPS Zduńska Wola (7 pkt.)
13. ŁKS Łódź (3 pkt.)

„Trójki” ze Zduńskiej Woli rywalizowały w Łodzi. Pierwsza drużyna zajęła drugie miejsce w swojej grupie, natomiast druga – czwarte i w klasyfikacji końcowej po wszystkich rundach zasadniczych uplasowały się kolejno na ósmym i dziesiątym miejscu. Nie jest to jednak koniec sezonu dla młodych siatkarzy, ponieważ przed nimi początek rywalizacji w ramach rozgrywek Kinder+Sport.

Klasyfikacja końcowa po zakończonym etapie rundy zasadniczej („3” chłopców)
1. SOS-SP 12 Tomaszów Mazowiecki (34 pkt.)
11. Kontra-Wifama Łódź (4 pkt.)
12. UKS 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki (2 pkt.)

Sporo grania miały w ubiegły weekend siatkarki ze Zduńskiej Woli i Domaniewic, które musiały nadrobić „zaległości” i rozegrać zaległy II turniej w piątek, a już w niedzielę stawić się na III. W Łodzi pierwsza drużyna ze Zduńskiej Woli zajęła drugie miejsca w grupie ulegając tylko siatkarkom z Nadarzyna, a drugi zespół uplasował się na trzecim miejscu w swojej grupie. W Konstantynowie lepiej poszło „dwójce”- drugie miejsce w podgrupie C, „jedynka” zawody zakończyła na szóstym miejscu w podgrupie A i niewiele zabrakło, żeby awansowała do finału. Siatkarki z Domaniewic rozegrały równe zawody, zarówno w piątek, jak i w niedzielę zajęły czwarte miejsca w swoich podgrupach.

Klasyfikacja końcowa po zakończonym etapie rundy zasadniczej („4” dziewcząt)
1. Victoria Lubowidz (56 pkt.)
2. Lider Konstantynów Łódzki I (53 pkt.)