III Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt – Kluczewsko Mini Volley Cup’ 2020

1 lutego w hali sportowej w Kluczewsku odbył się III Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2020” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko. W tym roku rywalizacja toczyła się w kategorii „dwójki”. Do zawodów przystąpiło 26 drużyn z sześciu województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i oczywiście świętokrzyskiego. Tak jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku turniej miał bardzo mocną obsadę. Do Kluczewska zawitało sporo wyśmienitych drużyn jeśli chodzi o dziecięcą minisiatkówkę. Sporo meczów było na bardzo wysokim poziomie i naprawdę dużych emocjach.

Oficjalnego otwarcia rozgrywek dokonali dyrektorzy Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku – pani Irena Orzechowska oraz pan Jacek Zięba. Następnie uczniowie klasy V wykonali krótki program artystyczny pt. „Taniec z kapeluszami”. Po nim rozpoczęła się pierwsza faza turnieju. Drużyny podzielone na 5 grup (A, B, C, D, E) rozgrywały swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Pozycje w nich zajęte decydowały a rozstawieniu w drugiej fazie, gdzie ponownie w grupach grano już o poszczególne miejsca. Grupa F i G – miejsca 1-10, grupa H – miejsca 11-15, grupa I – miejsca 16-20, grupa J – miejsca 21-26. Trzecia, ostatnia faza to już mecze najlepszej dziesiątki, która między sobą rozstrzygała o końcowym triumfie w całym turnieju. Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Prądniczanki I Kraków, która w finale pokonała MKS MOS I Wieliczkę. III miejsce wywalczyła drużyna Szóstki TPS II z Białej Podlaskiej. W sumie w całym turnieju rozegrano 130 meczów, w których uczestniczyła prawie setka młodych siatkarek.

Klasyfikacja końcowa III Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki – „Kluczewsko Mini Volley Cup’2020” o Puchar Wójta Gminy Kluczewsko:
1. Prądniczanka I Kraków
2. MKS MOS I Wieliczka
3. Szóstka TPS II Biała Podlaska
4. Szóstka TPS I Biała Podlaska
5. ECO UNI I Opole
6. UKS TYTAN Ostrowy
7. Szóstka TPS V Biała Podlaska
8. Szóstka TPS III Biała Podlaska
9. Szóstka TPS IV Biała Podlaska
10. UMKS I Tuszyn
11. SP I Kluczewsko
12. ECO UNI III Opole
13. SP I Dobromierz
14. SP II Kluczewsko
15. Volley Stars I Ostrowiec Św.
16. UMKS II Tuszyn
17. ECO UNI II Opole
18. Volley Stars II Ostrowiec Św.
19. UKS TYTAN II Ostrowy
20. SP II Dobromierz
21. FUN SPORT Kielce
22. MKS MOS II Wieliczka
23. AS II Radoszyce
24. AS I Radoszyce
25. UMKS III Tuszyn
26. Prądniczanka II Kraków

W turnieju prowadzono też klasyfikację najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego, które rywalizowały o Puchar ufundowany przez Urząd Marszałkowski w Kielcach. Najlepszą drużyną okazały się dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku, drugie miejsce zdobyła SP I Dobromierz natomiast trzecie SP II Kluczewsko.

Klasyfikacja końcowa świętokrzyskich drużyn:
1. SP I Kluczewsko
2. SP I Dobromierz
3. SP II Kluczewsko
4. Volley Stars I Ostrowiec Św.
5. Volley Stars II Ostrowiec Św.
6. SP II Dobromierz
7. FUN SPORT Kielce
8. AS II Radoszyce
9. AS I Radoszyce

Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Kaja Gorączko z Prądniczanki I Kraków. Wyróżnienia dla Najlepszych Zawodniczek turnieju otrzymały także: Aleksandra Wdowiak (MKS MOS I Wieliczka), Anna Borys (Szóstka TPS II Biała Podlaska), Laila Świderek (Szóstka I Biała Podlaska) oraz Kinga Czaińska (SP I Kluczewsko).

Pan Grzegorz Gajewski (Szóstka TPS Biała Podlaska), który wprowadził 5 zespołów do pierwszej „dziesiątki” turnieju został uhonorowany tytułem – Najlepszego Trenera Turnieju. Otrzymał on pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz upominkami. Najlepsze zespoły i zawodniczki otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli – pan Rafał Pałka – Wójt Gminy Kluczewsko, pan Łukasz Karpiński – Wicestarosta Powiatu Włoszczowskiego i pani Małgorzata Gusta – Członek Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, którzy wręczali nagrody w imieniu Starostwa Powiatowego we Włoszczowie oraz Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, a także pani Irena Orzechowska – Dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku.

Sponsorami III Ogólnopolskiego Turnieju Mini Siatkówki – KLUCZEWSKO MINI VOLLEY CUP’2020 byli: GMINA KLUCZEWSKO – Wójt Gminy p. Rafał Pałka, URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO, STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE, BANK SPÓŁDZIELCZY WE WŁOSZCZOWIE o/KLUCZEWSKO, ATLAS SP. Z O. O., FIRMA BUDOWLANO – HANDLOWA „DANIEL” – p. Daniel Łęcki, inSPORTline – p. Krzysztof Stępień, PGE SKRA BEŁCHATÓW, ZESPÓŁ PRZEDSZKOLNO – SZKOLNY W KLUCZEWSKU.

SP Kluczewsko w turnieju zagrało w składzie:
SP I: Kinga Czaińska, Daria Barabasz, Amelia Jończyk.
SP II: Emilia Dobrowolska, Amelia Pura, Małgorzata Gacek.
Opiekun – p. Tomasz Dębowski.

Wyniki wszystkich spotkań rozegranych podczas turnieju dostępne są na stronie internetowej: www.spkluczewsko.pl