Historyczny sukces siatkarek ZPS Kluczewsko!

Wspaniały sukces osiągnęły siatkarki ZPS Kluczewsko, które po raz pierwszy w historii szkoły z Kluczewska zdobyły medal Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego – Igrzyska Młodzieży Szkolnej (Rocznik 2003-2005). Dotychczas szkoła zdobywała medale tylko w Minisiatkówce (Igrzyska Dzieci).

Zawody finałowe odbyły się 22 maja w Staszowie. Zagrało w nich 8 zespołów podzielonych w wyniku losowania na dwie grupy. Grupa „A”: SP Chobrzany, SP Nowa Słupia, SP Nr 3 Staszów, SP Nr 25 Kielce. Grupa „B”: ZSP Nr 1 Skarżysko-Kamienna, ZPS Kluczewsko, SP Fałków (również należąca do naszej Akademii), SMS Ostrowiec Świętokrzyski. Wszystkie mecze w turnieju grano do dwóch wygranych setów (set do 21 pkt.).

7-8. SP Fałków, SP Nowa Słupia

Jedną z najlepszych zawodniczek turnieju została siatkarka ZPS Kluczewsko – Martyna Dudek.

Siatkarkom należą się wielkie słowa uznania. Rozegrały 5 bardzo ciężkich spotkań, grając tylko w 8-osbowym składzie i osiągnęły tak doskonały wynik. Niektóre z tych zawodniczek zapisały się w historii szkoły już wcześniej. To one zdobywały pierwszy historyczny medal w Minisiatkówce (2015 rok).

Siatkarki Szkoły Podstawowej z Kluczewska udowadniają, że nawet w takich małych miejscowościach, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu można rywalizować jak „równy z równym” z drużynami należącymi do Szkolnych Ośrodków Siatkarskich czy Szkół Mistrzostwa Sportowego, gdzie trenuje się po kilkanaście godzin tygodniowo. Jeszcze raz wielkie brawa!

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu złoto Mistrzostw Województwa w Minisiatkówce zdobyły młodsze koleżanki brązowych medalistek – Minisiatkarki SP Kluczewsko, które zagrają już niebawem w Mistrzostwach Polski!!!

Brązowy medal Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Siatkówce Dziewcząt zdobyły: Karolina Jambor (kpt.), Olga Tyszer, Oliwia Kubis, Martyna Dudek, Kinga Walasek, Wioleta Kuliś, Magdalena Okoń, Karolina Jamróz. Trenerem jest Tomasz Dębowski.

Źródło: ZPS Kluczewsko / Tomasz Dębowski