Gorzkowice są już z nami!

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach ruszy od września Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Dzisiaj wójt gminy Gorzkowie Alojzy Włodarczyk oraz przedstawiciel KPS Skra Bełchatów – wiceprezes Grzegorz Stawinoga podpisali porozumienie w tej sprawie.

Spotkanie rozpoczęło się o 10:30. Dyrektor szkoły pan Arkadiusz Krasoń krótko przedstawił projekt, po czym nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o przystąpieniu gminy do naszego projektu. Wójt Alojzy Włodarczyk i prezes Grzegorz Stawinoga zgodnie stwierdzili, że dzięki tej współpracy dzieci będą miały możliwość zagospodarowania swojego czasu wolnego w sposób aktywny. Zyskają na tym nie tylko uczniowie, ale także szkoła, samorząd i społeczność lokalna. Czy wśród członków Akademii w Gorzkowicach znajdą się przyszli zawodnicy PGE Skry Bełchatów? Mamy taką nadzieję! Już dzisiaj mogliśmy zobaczyć, że wysiłek fizyczny nie jest im obcy – zaprezentowali niezwykle ciekawy występ, który wymagał sporo przygotowań i pracy.

Gościem specjalnym spotkania był Michał Winiarski, który dzielnie odpowiadał na zadawane pytanie. Standardowo znalazły się wśród nich te o wzrost, dietę, początki kariery czy inne zainteresowania poza siatkówką.

Z przyjemnością angażuję się we wszystkie inicjatywy dotyczące propagowania sportu wśród najmłodszych, ponieważ sport rozwija na wielu płaszczyznach, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Cieszę się, że powstają kolejne Akademie, bo to obustronna korzyść: po pierwsze szukamy naszych następców, a po drugie dzieciaki czerpią z takich zajęć wiele radości – Michał Winiarski

(źródło: www.epiotrkow.pl)

Na terenie gminy Gorzkowice oprócz szkoły, w której dzisiaj gościliśmy, znajdują się jeszcze dwie „podstawówki” – w Gościnnej i Krzemieniewicach. Uczniowie, którzy do nich uczęszczają, poprzez zawarcie dzisiejszego porozumienia również będą mieli możliwość stania się członkiem Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów.

DSCN4428 DSCN4438 DSCN4473