Europejski Tydzień Sportu

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Piąta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbywająca się w 2019 roku ma wyjątkowy charakter. Jest to największe wydarzenie tego typu organizowane na terenie Europy od 2014 roku. Aż 47 stowarzyszeń partnerskich w 41 krajach zaplanowało aktywności fizyczne w ramach szerzenia kultury sportowej pośród ludzi – niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej uczestników – każdy może dołączyć do tej niezwykłej inicjatywy.

1 sierpnia 2019 roku o godzinie 12:00 rozpocznie się rejestracja wydarzeń sportowych odbywających się podczas 5-tej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu. Zorganizuj imprezę sportową w dniach 23-30 września dla lokalnej społeczności niezależnie od wieku czy poziomu sprawności fizycznej uczestników i dołącz do europejskiej inicjatywy, przyczyniającej się do polepszenia zdrowia i świadomości wszystkich obywateli. Dla 200 pierwszych podmiotów organizatorzy przygotowali gadżety promocyjne!

Promuj aktywność fizyczną, bądź aktywny! #BeActive

Więcej informacji na stronie ETS.

Źródło: ETS