Chmielnik, witamy!

Na początku września informowaliśmy o prowadzonych rozmowach w zakresie współpracy z Chmielnikiem w województwie świętokrzyskim. W dniu 30 października 2015r. w Urzędzie Miasta i Gminy Chmielnik zostało podpisane porozumienie w zakresie organizacji szkoleń w ramach naszej Akademii pomiędzy Gminą Chmielnik reprezentowaną przez pana burmistrza Pawła Wójcika a KPS Skra Bełchatów reprezentowanym przez prezesa Zarządu Konrada Piechockiego oraz wiceprezesa Zarządu Grzegorza Stawinogę.

Podjęcie współpracy nie byłoby możliwe bez udziału pana Leona Wojnowskiego, rodowitego chmielniczanina – to dzięki niemu mogliśmy nawiązać kontakt z samorządem gminnym.

Z podpisania porozumienia cieszy się dyrektor szkoły, w której prowadzone będą zajęcia:

Promocja projektu już ruszyła, zainteresowanie jest i mamy nadzieję, że będzie coraz większe. Do tej pory siatkówka w naszej szkole była mało rozpropagowana, ale mamy nadzieję, że właśnie podpisanie porozumienia i współpraca przyczyni się do wzrostu zainteresowania siatkówką wśród dzieci. PGE Skra Bełchatów jest naszym ulubionym zespołem, zawsze mu kibicujemy. Odległość między Chmielnikiem a Bełchatowem nie ma żadnego znaczenia. Na pewno będziemy się pojawiać na meczach w hali Energia. Taki wyjazd dla dzieci jest wielką atrakcją, a kibicowanie PGE Skrze jest ważną dla nich sprawą. Odległość nie stanowi żadnej bariery – dyrektor Szkoły Podstawowej w Chmielniku Renata Nowak

Treningi odbywać się będą w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku. Wszystkich chętnych uczniów z klas IV-VI szkół podstawowych zachęcamy do kontaktu z panem Grzegorzem Zychowiczem.

DSCN4933 DSCN4936