Bardzo dobry występ siatkarek SP Kluczewsko w Mistrzostwach Polski

W dniach 24-26 czerwca w Zabrzu odbyły się XXV Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder+Sport 2019. W tym roku w eliminacjach turnieju udział wzięła rekordowa liczba 47 143 zawodniczek i zawodników, które rywalizowały w kategorii „2”, „3” i „4” dziewcząt i chłopców! Polski finał Kindera jest największym turniejem tego typu w Europie. Organizatorami imprezy są: Polski Związek Piłki Siatkowej oraz firma Ferrero Polska. W rozgrywkach uczestniczą po dwie najlepsze drużyny (klubowe lub szkolne) z każdego województwa. Turniej Kinder+Sport to nie tylko granie, ale także możliwość spotkania wielu utytułowanych sportowców – reprezentantów kraju, którzy odwiedzają tą prestiżową imprezę.  W tym roku młodzi siatkarze i siatkarki mogli zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie m. in. z Dorotą Świeniewicz – dwukrotną Mistrzynią Europy w Siatkówce Kobiet, Pawłem Korzeniowskim – Mistrzem Świata w Pływaniu, z Reprezentantami Polski w Siatkówce – Alicją Grabką i Grzegorzem Boćkiem. Tradycyjne byli też byli wybitni reprezentanci Polski i ambasadorzy turnieju – Piotr Gruszka i Sebastian Świderski. W przerwach między meczami uczestnicy zawodów mogli aktywnie spędzać czas w specjalnie przygotowanej na ten czas strefie rozrywki „Joy of moving” gdzie animatorzy przeprowadzali bardzo ciekawe zajęcia.

W Mistrzostwach Polski Kinder+Sport po raz 4 z rzędu wystąpiła reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej z Kluczewska, która w tym roku grała w kategorii „czwórek”. Dziewczęta zajmując XVI miejsce (32 drużyny w każdej kategorii) osiągnęły najlepszy wynik w historii swoich występów na tej imprezie. Na zawodach rozegrały 11 meczów. Uzyskany w Mistrzostwach rezultat jest wspaniałą nagrodą dla dziewcząt, które trenują ze sobą od trzech lat i spełniają swoje siatkarskie pasje. Mamy nadzieję, że od września także będą dalej kontynuować przygodę z siatkówką już oczywiście w systemie „szóstkowym”.

Reprezentacja SP Kluczewsko uzyskała najwyższe miejsce spośród drużyn z województwa świętokrzyskiego w kategorii dziewcząt (8 drużyn), które występowały w Mistrzostwach w różnych kategoriach.

Szkołę Podstawową w Kluczewsku w Turnieju reprezentowały: Amelia Mazur (kpt.), Wiktoria Łęcka, Nina Parzuchowska, Klaudia Synowiec, Natalia Wójcik, Nikola Olczyk. Opiekunem jest Tomasz Dębowski.

Udział w Mistrzostwach Polski w Zabrzu był zwieńczeniem znakomitego roku siatkarskiego w wykonaniu siatkarek. Dziewczęta z Kluczewska całkowicie zdominowały rozgrywki w kategorii „czwórek” jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie. Zagrały w Mistrzostwach Polski Szkolnych Związków Sportowych w Głuchołazach, gdzie zajęły XI miejsce oraz w kilku silnie obsadzonych turniejach ogólnopolskich (Tuszyn, Łask, Zgierz Wieliczka), w których zaprezentowały się naprawdę bardzo dobrze.

Do udanych Mistrzostwa mogą zaliczyć również zespoły z województwa łódzkiego. Poniżej trzy najlepsze drużyny Wielkiego Finału Kinder+Sport 2019 oraz miejsca drużyn z województwa łódzkiego i SP Kluczewsko.

Dwójki dziewcząt
1. Victoria Lubowidz
2. UKS Jasieniak Gdańsk
3. Polonez Wyszków
10. UMKS Tuszyn
19. Lider Konstantynów Łódzki

Dwójki chłopców
1. UKS Jedynka Międzyrzecz I
2. PSP Domecko / SP 11 Kędzierzyn-Koźle
3. MKS Bzura Ozorków
14. SP 12 Tomaszów Mazowiecki

Trójki dziewcząt
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. Łaskovia Łask
3. Akademia SOS Toruń Lniano
16. 13 Joker Glinka Academy Tomaszów Mazowiecki

Trójki chłopców
1. PSP 11 Kędzierzyn-Koźle
2. Uczniowski Klub Sportowy Koral Wrocław
3. Trefl Gdańsk
5. MKS Bzura Ozorków
11. KS Wifama Łódź

Czwórki dziewcząt
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. UKS Jasieniak Gdańsk
3. MKS przy Miejskim Ośrodku Sportowym w Wieliczce
9. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
10. Lider Konstantynów Łódzki
16. Szkoła Podstawowa w Kluczewsku

Czwórki chłopców
1. MKS Bzura Ozorków
2. KS Wifama Łódź

3. KalCargo Kaemka Starogard Gdański

Autor: Tomasz Dębowski / SP Kluczewsko