Akademia na meczu PGE Skra – Greenyard Maaseik

Niezwykle zacięte spotkanie odbyło się w czwartej kolejce Ligi Mistrzów w Bełchatowie. PGE Skra na oczach Giby, mistrza olimpijskiego i dawniej najlepszego siatkarza świata przegrała z Greenyardem Maaseik, ale dopiero po tie-breaku.

Dla PGE Skry był to bardzo ważny mecz w kontekście awansu do fazy play-off Ligi Mistrzów. Jeśli bełchatowianie wygraliby spotkanie, znacznie przybliżyliby się do najlepszej ósemki w Europie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Greenyard w przypadku przegranej z kolei byłby w bardzo złej sytuacji. Nic więc dziwnego, że belgijski zespół podszedł do tego spotkania równie zmobilizowany. PGE Skra musiała sobie natomiast poradzić bez siatkarzy, którzy borykają się z problemami zdrowotnymi. W meczu nie mogli zagrać Mariusz Wlazły i David Fiel Rodriguez.

Na trybunach znalazło się 271 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bobrownikach, Mysłakowie, Nr 1 i 13 w Bełchatowie.

Mimo nie najlepszych nastrojów po meczu, siatkarze PGE Skry zaprosili młodych adeptów siatkówki z Bobrownik na płytę boiska, w celu wykonania wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

W lutym PGE Skra rozegra cztery spotkania w hali Energia:
6.02.2019 r., godz. 20:30, PGE Skra – Jastrzębski Węgiel
17.02.2019 r., godz. 17:30, PGE Skra – Cuprum Lubin
23.02.2019 r., PGE Skra – Aluron Virtu Warta Zawiercie
27.02.2019 r., godz. 18:00, PGE Skra – Berlin Recycling Volleys

Nie zabraknie na nich najmłodszych adeptów siatkówki! Na wszystkie mecze zapraszamy członków naszej Akademii! Trenerze, skontaktuj się z koordynatorem i zabierz swoich podopiecznych na mecz!

2X3A4266